İşe Alım


"İstihdam/İşe alma" sürecimiz, yıllık bazda yapılan İnsan Kaynakları Planlama/ Bütçe çalışmaları ile başlar. Ortaya çıkan iş gücü / eleman ihtiyaçları doğrultusunda aranan niteliklere uygun adayların çeşitli kaynaklardan temini, bu adaylarla yapılan birkaç aşamalı mülakatlar, referans araştırması, uygun adayın seçimi, ücret ve yan menfaat paketinin bildirilmesi, işe başlama ile son bulur. Mülakatlar ilgili Departman ve İnsan Kaynakları yöneticilerinin katılımı ile yapılır ve gerekli görüldüğü taktirde Psikometrik, Teknik Testler ile desteklenir. 


İşe Alım Sürecimiz

İşe Alım Sürecinde Kullandığımız Kaynaklar

Şirket Başvuru Havuzumuz: Gerek önceden hazırlanan özgeçmişlerin bize ulaştırılması, gerekse Şirketimizde yer alan İş İstek Formunun doldurulması yoluyla yapılan başvurular ile oluşan ilk değerlendirme kaynaklarımızdan biridir.

Üniversiteler : Her yıl çeşitli üniversitelerin Kariyer Günlerine katılmakta ve buralardan potansiyel adayların başvurularını temin etmekteyiz. Bununla beraber gerektiğinde pek çok üniversitenin Kariyer Planlama Merkezi ve Mezun Dernekleri ile irtibata geçilmektedir.

Kariyer Siteleri & Gazeteler : Organizasyonun ihtiyaçları doğrultusunda başvurulan kanallardan birisidir.

Danışman Firmalar : Organizasyonun ihtiyaçları doğrultusunda başvurulan kaynaklardan birisidir.